Türkçe Rap sanatçıları, Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde tiyatro sahnesine çıkıyor

Anthony Burgess’in kült romanı Otomatik Portakal, rap müzikali olarak sahnelere taşınıyor. Tatbikat Sahnesi’nin Genel Sanat Yönetmeni olan usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu‘nun yönetmenliğini yaptığı oyun, 28 Eylül‘de Zorlu PSM’de ilk kez seyirciyle buluşacak.

Erdal Beşikçioğlu ve Elvin Beşikçioğlu‘nun birlikte uyarlayıp yönetmenliğini üstlendiği Otomatik Portakal, birçok rapçi ve alternatif müzisyenin içerisinde bulunduğu 18 kişilik bir kadroya sahip.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Zorlu PSM (@zorlu_psm)’in paylaştığı bir gönderi

Oyunun solist kadrosu şu şekilde:

  • George – Kamufle
  • Deltoid – Redo
  • Pete – Ados
  • Alex – Şanışer
  • Dim – Sokrat St

Bu rap sanatçıları, oyunculuk ve dans performanslarının yanında oyun için besteledikleri yeni şarkılarıyla da seyirci karşısında olacak.

Beliz & Ünsal Coşar‘ın çevirisini yaptığı Otomatik Portakal’ın müziklerini Redo ile Şanışer üstlendi. Oyuncu kadrosunda ise Ünsal Coşar, Fatih Sönmez ve Selin Zafertepe yer alıyor.

Oyuncu kadrosu, Tatbikat Sahnesi’nin kuruluş amacına uygun olarak genç oyunculara sahne tecrübesi ve eğitimi yaratmak amacıyla birçok farklı okuldan genç oyuncu ve oyuncu adaylarından oluşturuldu. Tüm ekibe aşağıdaki afişten ulaşabilirsiniz.

Otomatik Portakal, Erdal Beşikçioğlu’nun rap dünyasıyla ilk buluşması değil aslında. Daha önce 2022’de çıkan bir toplama rap albümü olan Tirat‘ın giriş parçasında William Shakespeare tarafından yazılan Atinalı Timon tiradını okumuştu kendisi. Şimdiyse belki de ülkede ilk kez yapılacak bir projenin içinde yer alıyor ve ünlü rapçilerin oyunculuk yaptığı bir rap müzikali yönetiyor.

Otomatik Portakal, 28 Eylül’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ilk kez seyirciyle buluşacak.

İstanbul Zorlu Center biletleri için buraya tıklayarak Passo’nun sitesine, diğer biletler için buraya tıklayarak Biletix’e gidebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Tory Lanez, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

Sonraki İçerik

Sinyalleri verdi: Ezhel, Türkçe müzik yapmayı bırakıyor mu?

İlgili İçerikler