Sinyalleri verdi: Ezhel, Türkçe müzik yapmayı bırakıyor mu?

Ezhel, yeni şarkısı Pofuduk‘a gelen eleştiriler sonrasında birtakım açıklamalar yaptı ve Türkçe sözlü müzik yapmayı bırakabileceğinin sinyallerini verdi.

Bildiğiniz gibi Ezhel, bir süredir dinleyicilerden birbirine benzer şarkılar yayınladığı eleştirisi alıyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde çıkardığı Pofuduk şarkısıyla bu eleştiriler çığ gibi büyüdü. Ezhel, şarkıyla ilgili paylaştığı gönderinin yorumlarını kapattı. Sonrasında dünyanın en toksik kitlesine müzik yaptığını söyledi ve tek istediğinin son bir Türkçe albüm yapmak olduğunu belirtti:

“Dünyanın en toksik kitlesine müzik yapıyoruz. Yıldım. Tek isteğim son bir Türkçe albüm yapabilmek. Sonra sizinle uğraşacak ne hâlim var ne de bu hayata bu insanları çekmeye geldim.”

Ezhel’in bu açıklamasından sonra dinleyiciler onu daha da büyük bir eleştiri yağmuruna tuttular. Eleştirilerin bir kısmı son aylardaki siyasi söylemlerinden, bir kısmı da “Senden büyük bir beklentimiz olduğu ve beklentimizi alamadığımız için eleştiriyoruz” minvalindeydi.

Sonrasında Ezhel, bir Instagram sayfasının kendisi ve Norm Ender’le alakalı hazırlamış olduğu ve altına binlerce kötü yorum gelen bir reels’a şu yorumu attı:

“Söz arkadaşlar, bir iki şarkı daha yapıp bırakacağım. İçiniz rahat etsin. ❤️ Siz kazandınız.”

Ezhel’in bu yorumunun ardından “Ezhel müziği bırakıyor” başlıklarıyla sosyal medyada bir gündem oluştu. Binlerce insan, bu başlıkla paylaşılan haberlerin yorumlarında da Ezhel ile ilgili kötü yorumlar ve hakaretler yağdırdı. Bunların büyük bir kısmı Ezhel’in yaklaşık 6 ay önce siyasi söylemleri sebebiyle yaşadığı büyük linç dalgasının devamı niteliğindeydi.

Müziği bırakacağının zannedilmesi üzerine Ezhel, Instagram hikayesi üzerinden şöyle bir açıklama yaptı:

“Ben müziği bırakacağım demedim ki, sizi bırakacağım dedim.”

Ankaralı rapçi, yaşadığı o büyük lincin ardından Ocak 2023’te birkaç story ile açıklama yapmış, “Türkçe müziği bırakıp İngilizce yapayım, o zaman belki değere bineriz” şeklinde konuşmuştu. O story’e de aşağıdaki paylaşımımızın sonundaki videodan ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Rapertuar (@rapertuar)’in paylaştığı bir gönderi

Tüm bunların ışığında, Ezhel’in Türkçe müzik yapmayı bırakıp İngilizce ve belki de Almanca müzik yapmayı ciddi anlamda düşündüğünü görebiliyoruz.

Siz Ezhel’in bu düşüncesi ve açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten Türkçe müzik yapmayı bırakacak mı?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Türkçe Rap sanatçıları, Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğinde tiyatro sahnesine çıkıyor

Sonraki İçerik

UFO361'den MOF isimli bir albüm mü geliyor?

İlgili İçerikler