YENİ ÇIKANLAR (27 Kasım 2020) | KEİŞAN, JUICY J, UZI, LIL YACHTY ve çok daha fazlası!

Hiç tatmin etmeyen bir Release Day’in ardından bir kez daha beraberiz. Yerli piyasanın çorak geçmesine alışkınız ama Amerika’dan da elle tutulur az iş gelince afallıyor insan.

Yine de değerlendirelim ufak ufak. Keyifli okumalar!

 

Keişan – Ateş, Elbet

Keişan, yeni teklisi Ateş, Elbet’i yayınladı. Benim yerli piyasadan favorimdi bu hafta. Berkay Duman çok iyi iş çıkarmış yine. 2020 yılının en iyilerinde prodüktör olarak oyumu ondan yana kullanacağım sanırım. Keişan’a dönersek; Karanlık, Daha Boktan benzeri duygusal ve belli bir atmosfere sahip şarkılardan biri yine. Keişan iyi tutturdu bu kulvarda, ne çıkarsa kaliteli oluyor. Şarkının ortasında beat ile beraber farklı bir çizgiye geçmesi, başarılı kafa sesi vs. Temiz iş olmuş gerçekten, beğendim ben.

 

Juicy J – THE HUSTLE CONTINUES

Juicy J bu müziğe başladığından beri kimler geldi geçti, sound 3-4 kere değişti en az ama kendisi her yeniliğe ayak uydurup müziğini icra etmeye devam ediyor. Birilerine örnek olmalı bence. Çok uçup kaçan bir albüm değil ama Juicy J ve Memphis rap’ini sevenler için yeterli gayet. Tek hayal kırıklığım ASAP Rocky düeti oldu. Çok kısa ve özensiz bir verse yazmış Rocky.

 

UZI – Makina

UZI, Paranoya ve Düş Yakamdan sonra bir süre ara vermişti seri üretimine. Kan albümünden ilk teklisi ile geri döndü. Altyapıda son dönemde işlerini beğenerek dinlediğim Akdo bulunsa da şarkı için ortalama diyorum. Düş Yakamdan ve Paranoya sonrası UZI’yi eskisine göre daha merak eder olmuştum ama Makina’yı çok tutamadım. Albümde daha iyi şarkılar olduğunu düşünüyorum tabii ki hâlâ.

 

Lil Yachty – Lil Boat 3.5

Lil Yachty, Lil Boat 3 albümünün deluxe versiyonunu Lil Boat 3.5 ismiyle yayınladı. 7 yeni şarkının yer aldığı 3.5, bana kalırsa orijinal halinden daha başarılı olmuş. Özellikle Lil Baby düetli Just How I’M Feelin’, Vince Staples düetli In My Stussy’s ve Oliver Tree düetli Asshole şarkıları farklılık katmış projeye. Lil Boat 3’e başarılı bir ekleme denilebilir genel olarak.

 

AYDEED – Bilmezdim

AYDEED, yeni single’ı Bilmezdim ile geri döndü. Bir kez daha Berkin Laleli ile çalışmışlar. AYDEED, önceki şarkılarına göre sesinin saf kalitesini daha iyi aktarmış diye düşünüyorum. Özellikle alttaki sakin altyapının da yardımıyla vokali daha ön plana çıkabilmiş ve yükselip-alçalmalar daha rahat dinleyici tarafından algılanmış diye tahmin ediyorum.

 

SAINt JHN – Smack DVD (feat. Kanye West)

SAINt JHN, geçen hafta çıkardığı albümü hiç soğutmadan aynı kapak tasarımına sahip bir şarkı daha yayınladı. Kanye West düetli bir şarkı, albümdeki birçok şarkıdan daha iyi bence. Keşke albümün içinde olsaymış da albüme biraz daha yükselseymişim dedirtti bana.

 

Fredd – Ötesinde

Fredd’in yeni şarkı Ötesinde de bu hafta dikkat kesildiğim işlerdendi. Fredd’in piyasadaki genel çizgiden farklı işler çıkarması çok hoşuma gidiyor. Kaan Yanartaş’ın altyapıda yer aldığı bu şarkısında da bir kez daha farkını koymuş ortaya. Böyle devam eder umarım.

 

BEGE – NAZAR

Berkcan Güven’in Bugy altyapılı şarkısı NAZAR da bu çorak haftanın öne çıkan işlerindendi. HARMAN’a kıyasla böyle sound’ları daha iyi kotardığını düşünüyorum şimdilik. İnsanların da yavaş yavaş BEGE’yi onunla benzer yoldan gelmiş insanlardan ayırması güzel. Çünkü evet tartışabiliriz kalitesini, niteliğini ama YouTuber-müzisyen kulvarında farklı bir yerde olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum insanların kafasındaki algı olarak. Şarkının sonlarına doğru giren Eftalya Yağcı’yı da geçmeyelim. Gerçekten güzel bir sesi var, iyi de bir giriş yaptı. Başarılar diliyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

REDKEYGANG LA FAMILIA 2'nin BOMBA GİBİ şarkı listesi belli oldu!

Sonraki İçerik

TEPKİ, yakında çıkacak albümü ŞEHİR EFSANESİ için beklentileri bir hayli yükseltti!

İlgili İçerikler