YERALTI SAHNESİ #2: DENİZ THE LIGHTBRINGER

Yeraltı Sahnesi adında bir seriye başlamıştık geçtiğimiz hafta. Yetenekli olduğunu düşündüğümüz, rap müziği underground olarak icra eden ancak potansiyeli olan isimleri tanıtma gayesiyle yola çıktığımız serimizin ilk konuğu Özeren olmuştu. Bu hafta ise son olarak Alishot ile birlikte Denedik isimli teklisi yayınlanan Deniz the Lightbringer‘ı sizlerle buluşturuyoruz.

2001 doğumlu genç isim, müzisyen kimliğini Tarantino filmlerinden bir karaktere benzettiğini söylüyor. Sürprizlerle dolu, her yolu deneyen ve notalar ile dost toplamaya çalışan biri şeklinde de devam ediyor. Klasik trap seslerinden çok daha melodik tarzda ilerlediğini ve bu konuda A Boogie Wit da Hoodie’yi örnek aldığını ifade ediyor. Kendisine “Müzisyen ve müzisyen kimliğinin dışında Deniz the Lightbringer kimdir?” sorusunu yönelttiğimizde aldığımız cevap şu şekilde oldu:

“Sanatçı ruhlu bir aileden geldim. Annem, babam ve halam tiyatrocuydu. Amcamlar ve dedem müzisyendi ki amcamın Karşıyaka’da benim de içinde büyüyüp, müzik aşkımın temellerinin atıldığı Karşıyaka Sanat Merkezi isimli bir müzik okulu/stüdyosu var. Her yaz oraya giderdim, erişebileceğim onca enstrüman, kaynak vardı.

Cubase 5 programı ile ilk 10 yaşlarımda tanışmıştım. Çoğu insan gibi gitar ile başladım, daha sonra zamanla piyanoya adım attım. O zamanlar sıkı bir global müzik takipçisiydim, sürekli “Global bir sanatçı olmak istiyorum.” gibi hayallere dalardım ve büyüdükçe bu hayallerim ile gerçeklik tanışmıştı.

Ezhel sayesinde – ki benim için büyük bir ilham kaynağıdır – aslında bu işin çıktığın ülkeyle alakalı olmadığını anladım ve ideolojisini benimsedim. Müziği sevgi ile, aşk ile ve karşılıksız bir şekilde yapıyorum ve ASLA hayallerimden geri adım atmıyorum. Müzisyen kimliğim ile Deniz the Lightbringer tam olarak bu.

Gerçek hayata döndüğümüzde ise ben Deniz Sönmez. 27 Temmuz 2001 doğumluyum. İzmir, Karşıyaka’lıyım fakat hayatımda çoğu zaman taşındım. Yalova’da hayatımın çoğu kısmı geçti ve son bir senedir Antalya’dayım. Sıkı bir oyun fanatiğiyim, çoğu bilgi birikimim yıllardır oynadığım Roleplay tabanlı oyunlardan geldi. Eğlenceli, neşeli ve dışa dönük biriyimdir, yani en azından arkadaşlarım öyle söylüyorlar?”

 

Şimdi sizi Deniz the Lightbringer’ın 2 şarkısıyla baş başa bırakıyoruz!

 

Deniz the Lightbringer – YENİLGİ

 

Alishot x Deniz the Lightbringer – Denedik

 

Deniz the Lighbringer’ı Instagram üzerinden de takip edip, ona destekte bulunabilirsiniz: instagram.com/denizthelightbringer

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

JEFE ile RÖPORTAJ! Kimdir, MOB'den ayrıldı mı, neden Batı Yakası?

Sonraki İçerik

Motive - MAKAVELI (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler