3 Temmuz 2020’de Pop Smoke‘un 50 Cent tarafından hazırlanan ve DaBaby, Lil Baby, Roddy Ricch, Quavo, Future gibi düetler içeren ilk albümü Shoot For The Stars Aim For The Moon yayınlanmıştı.

Büyük sükse yaratan albüm, ilk haftasında 248 bin ünite satıldı ve Michael Jackson‘dan beri en iyi posthumous albüm olmayı başardı.

Bu başarının ardından albümün Deluxe versiyonunun gelip gelmeyeceği çok konuşuldu. Geçtiğimiz günlerde menajeri tarafından yapılan açıklamada Pop Smoke’un doğum günü olan 20 Temmuz’da 15 yeni şarkıdan oluşacak Shoot For The Stars Aim For The Moon (Deluxe)‘a kavuşacağımız açıklandı. Dün gece itibarıyla da albüm, dijital platformlardan yayınlandı.

Albümün normal versiyonda yapılabilecek tek eleştiri, –Quavo dışında- Pop Smoke‘un yakın arkadaşlarına nazaran daha önce çok vaktini geçirmediği isimlerin düetlerinin yer almasıydı. Deluxe versiyonda bu eleştirilerin de cevabını vermiş oldular. Yeni şarkılarda düetlerin büyük kısmı Fivio Foreign, Dafi Woo gibi Pop Smoke’un yakın arkadaşlarına ayırmışlar. Son 3 şarkının da remix olduğu albümde benim favorilerim Gunna ile Young Thug‘ın eşlik ettiği Paranoia ve A Boogie Wit da Hoodie‘nin eşlik ettiği Hello şarkıları oldu.

da block