FUTURE’ın yeni albümü “I NEVER LIKED YOU” hakkında bilmeniz gereken her şey!

Future, GQ fotoğraf çekiminden. © Gregory Harris

Son stüdyo albümü High Off Life’ı 15 Mayıs 2020’de yayınlayan Future; geride kalan 2 yılı single’lar, konuk olduğu işler ve Lil Uzi Vert ile ortak şekilde yayınladıkları “Pluto x Baby Pluto” isimli mixtape ile geçirmişti.

Başarılı rap sanatçısı, Worst Day single’ı ile girdiği yeni sürecin devamında 9. stüdyo albümünü 29 Nisan’da yayınlayacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta “Yaşayan En İyi Rapçi” başlığıyla GQ‘a konuk oldu ve albümle alakalı konuştu.

Düetler

Future & Ye

Future, albüm tracklist’ini albüme 2 gün kala açıkladı. Daha önceki projelerine kıyasla daha gizemli ilerlediğini söyleyebiliriz rahatlıkla. Albümün ismini dahi 5 gün kala ancak öğrenebildik. Yine de Future, albümün PR’ına Worst Day isimli single’ı saymazsak düetleri Twitter hesabından duyurarak başladı. I NEVER LIKED YOU’da Future’ın yanında Kanye West, Babyface Ray ve FKA twigs’i görecek gibiydik ancak tracklist’te Babyface Ray ve FKA twigs yer almıyor. Belki bu isimler albümün olası deluxe versiyonuna saklanmış olabilir. Albümde yer alan Kanye West düetli Keep It Burnin şarkısı normalde Donda 2’de olacaktı. Demek ki ikili sonradan o şarkıyı bu projeye saklama kararı aldı. Donda 2’nin yürütücü yapımcılığını da Future’ın üstlendiğini hatırlatayım.

Albüm ismi ve kapak tasarımı

Söylediğim gibi geçtiğimiz hafta GQ’a konuk olan Future, orada Elliott Wilson’la detaylı bir röportaj gerçekleştirirken, Gregory Harris ile de oldukça kaliteli fotoğrafların çıktığı bir çekime girdi. 25 Nisan Pazartesi günü ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımla albümün ismini I NEVER LIKED YOU olarak duyururken, albümün kapak tasarımını da yayınladı. Kapak tasarımı Gregory Harris’in çektiği fotoğraflardan biriydi. Fotoğraf tek başına başarılı belki ama kapak tasarımı olarak farklı bir şeyler görmeyi beklerdim ben. Future bu konuda yaratıcı ürünler ortaya koyabilen bir isim çünkü.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Future PLUTO Hendrix (@future)’in paylaştığı bir gönderi

Albüm tarihi ve tarzı

Albümün tarihi konusunda hiçbir karışıklık olmadı ve Future direkt olarak 29 Nisan’ı işaret etti. Bu konuda çok bekletmediğini ve net olduğunu belirtmek lazım. Albümün tarzına gelecek olursak; elimizde fazla done yok bu konuda. Ancak albümden önce yayınlanan parça Worst Day’e, Wait For U, Love You Better gibi şarkı isimlerine ve albümün adına (I NEVER LIKED YOU) bakılırsa duygu yoğunluklu bir albüm bekleyebiliriz. Future, bugüne kadar bu alanda iyi işler vermiş bir rap sanatçısı. Worst Day’i de altyapısını biraz basit bulmam dışında beğenmiştim ben açıkçası. O nedenle düet performanslardan da randıman alındıysa geçer not alacak bir albüm bekliyorum kendi adıma.

 

Tracklist

Future’ın albümün yayınlanmasına 2 gün kala açıkladığı bu tracklist, 16 şarkı ve kağıt üstünde gayet başarılı düet sanatçılarla 2022 yılının üzerinde konuşulması gereken albümlerinden biri vadediyor. Ufak ufak değerlendirmek gerekirse; Kanye West ve Future aslında iki ismin uzun kariyeri de göz alındığında yolları günümüze kadar pek kesişmemiş 2 sanatçı. Kanye’nin Donda 2 isimli albümünün yürütücü yapımcılığını Future üstlenmişti. Hatta bu albümde yer alacak Keep It Burnin şarkısı da normalde o projede olacaktı ama buraya kaldı. Gunna ve Young Thug zaten Future’ın düzenli olarak çalıştığı sanatçılar. O şarkıdan alışılagelmiş bir Atlanta sound’u bekleyebiliriz. Albümdeki 2 Drake düet’inden birinde Tems de yer alıyor. Tems, daha çok R&B, afro tınılarında işler çıkaran bir isim. Onu geçtiğimiz sene Drake’in Certified Lover Boy albümünde de görmüştük. Daha sakin bir iş olması olası. EST Gee, trap sahnesinin son yıllarda yükselen isimlerinden. Özellikle Lil Baby ile yaptığı şarkılarla adını duyurma fırsatı bulmuştu. Kodak Black pek sağı solu belli olmayan, yaptığı müzikte de çok istikrarı olmayan bir isim. Ben kendi adıma albümün vasat işlerden biri olarak bekliyorum onun yer aldığı şarkıyı. Bir kez daha Drake’in Future’a eşlik edeceği “I’m On One” şarkısı ise albümün hit işlerden olabilir. Drake’i ve şarkının ismini gördüğüm an, 2011 yılına geri gittim çünkü Drake, o yıl DJ Khaled’in aynı adlı şarkısında Rick Ross ve Lil Wayne ile beraber yer almış ve ortaya çok iyi bir iş çıkmıştı. Bu şarkının da o parçaya referans olma ihtimali var.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BETA BERK BAYINDIR hayatını kaybetti!

Sonraki İçerik

YOUNG THUG ve GUNNA çete bağlantıları nedeniyle tutuklandı!

İlgili İçerikler