RED BULL DANCE YOUR STYLE finalinden geriye kalanlar

Dr. Akay Üstünel, kupasıyla. © Nuri Yılmazer

Red Bull Dance Your Style finali, 4 Temmuz’da Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde yapıldı. Dr. Akay Üstünel‘in kazandığı etkinliği Rapertuar ekibi olarak biz de yerinde izledik.

Haziran ayında İzmir, Ankara ve İstanbul’da gerçekleşen stüdyo elemelerinin ardından jüri tarafından seçilen 16 dansçının katıldığı büyük finalin kazananı Dr. Akay Üstünel oldu. Böylece Akay Üstünel, aralık ayında Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2021 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

16 dansçının Güney Afrika’daki dünya finaline katılmak için teke tek performans sergilediği yarışmanın finalinde Gülay “NYKS” Tezcan ile karşı karşıya gelen Dr. Akay Üstünel, final yarışının ardından seyirci oylarıyla birinci seçildi.

Etkinlik nasıl geçti?

Haberi verdiğime göre biraz da etkinliği anlatıp bireysel deneyimimden bahsedeyim. Yarışmada, izleyiciler jüriydi. İzleyicilere kartlar dağıtıldı ve bu kartların bir tarafı kırmızı, diğer tarafıysa maviydi. Sahneye çıkan kadın ve erkek yarışmacılar, birer dakikalık performanslar sergiliyorlardı ve bu performansların sonunda seyirciler daha çok beğendiği dansçının olduğu taraftaki rengi havaya kaldırıp oy veriyordu. Organizasyon epey güzeldi, bunun için Red Bull’u ve Beylikdüzü Belediye’sini tebrik etmek gerekiyor.

Cihan Ceylan ile Kamufle, etkinliğin sunucuları yani MC’leriydi. Aralarda Kamufle şarkı da söyledi, o da seyircilerin enerjisini yükseltme anlamında oldukça iyiydi. Etkinliğin DJ’liğini DJ Big Poppa ya da eski ismiyle DJ Hırs üstleniyordu. Gökhan Türkmen’in sürpriz şekilde sahneye çıkması ve şarkı söylemesi de güzel bir detaydı bence.

Kamufle © Nuri Yılmazer

Dediğim gibi organizasyon oldukça iyiydi ancak duyuru anlamında da bir o kadar kötüydü. Örneğin ben etkinliğin varlığından haberdardım ama gününü çok çok geç ve tasadüfen öğrendim. Hem de ben bu alanları yakından takip eden biriyim, çok da yakından takip etmeyen birisi kesinlikle bu etkinliği bulamazdı.

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style’ın, bu yıl ikinci kez gerçekleşecek dünya finali ise Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde 4 Aralık tarihinde düzenlenecek. Ülkemizi temsil edecek Dr. Akay Üstünel’e finalde başarılar diliyoruz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Türkçe Rap'te BU HAFTA: DJ Sivo, Lvbel C5, Ben Fero, cakal ve diğerleri!

Sonraki İçerik

MIGOS'tan mücevherin hip-hop kültüründeki yeriyle alakalı belgesel: ICE COLD

İlgili İçerikler