Eminem, bu yılın başında (17 Ocak) çıkardığı albümü Music To Be Murdered By‘ın deluxe versiyonunu yayınladı. Albümün Side B’sinde, 16 yeni şarkı bizleri karşılıyor.

Eminem’in 2020’nin başında sürpriz bir şekilde çıkardığı albümü Music To Be Murdered By’ın deluxe versiyonun 18 Aralık’ta çıkacağı söylentileri dolaşıyordu bir süredir internette. Hatta gerçek olmayan bir tracklist bile dönüyordu, belki rastlamışsınızdır. Ancak Eminem bu konuda hiçbir açıklama yapmamıştı. Açıkçası bu pek şaşırtıcı değil, kendisi artık albümleri çıkmadan bir PR çalışması yürütmüyor çünkü.

Tracklist doğru çıkmadı ama 18 Aralık’ta gerçekten de albümün deluxe versiyonu yayınlandı. Aslında buna yeni bir albüm diyebiliriz çünkü Eminem, 16 yeni şarkıyı bizlere sundu Side B ile. Bu 16 şarkıda Ty Dolla $ign, Skylar Grey, Dr. Dre, Sly Pyper, DJ Premier, MAJ ve White Gold gibi isimler Eminem’e eşlik ediyor.

Ayrıca Em, deluxe versiyonda yer alan GNAT şarkısının Cole Bennett tarafından yönetilen müzik videosunu da Lyrical Lemonade kanalı üzerinden yayınladı.

da block

Eğer bunu yeni bir albüm sayarsak -ki zaten öyle- Eminem kariyerinde ilk kez 1 yıl içerisinde 1’den fazla albüm çıkarmış oldu. (Aralık 2017’de çıkan Revival ile Ağustos 2018’de çıkan Kamikaze’nin arası teknik olarak daha kısa olsa da)


Deluxe versiyonun ne olduğunu ve neden yapıldığını anlattığımız içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.