KUNTEPER ne demek? ŞEHİNŞAH, KUNTEPER şarkısında aslında ne anlatıyor?

Şehinşah, 24 Kasım’da Kunteper isminde bir şarkı çıkardı. 4 Aralık’ta da bu parçanın müzik videosu yayınlandı. Şarkının özellikle nakaratında geçen “ZIN ZIN ZIN” kısmında Şehinşah, Hidra ve Arda Gezer’in yaptığı hareket şimdiden trend oldu ve hızla yayıldığını söyleyebiliriz.

Kimisi şarkıları dinleyip geçiyor ancak kimisi ne anlatıldığını merak ediyor, irdeliyor. Özellikle karikatürle pek aranız yoksa veya yaşınız -görece- gençse, Kunteper’in ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bugün bu soru işaretini kaldıracağız.

Kunteper ne demek?

Kunteper Canavarı, Cengiz Üstün tarafından çizilen bir karikatür karakteridir. Kunteper, bir mağarada yaşar ve isminin başka kişiler tarafından söylenmesinden nefret eder.

İsmi 3 kez tekrarlanırsa, normalde üşengeç olmasına rağmen mağarasından çıkar ve fazlasıyla uzun olan cinsel organıyla “ZIN ZIN ZIN” sesi çıkartarak karşısındakini hipnotize eder. Ardından da zoraki ters ilişkide bulunur.

Şehinşah’ın, şarkının nakaratında sarf ettiği şu sözleri daha net anlamışsınızdır:

“Kunteper de 3 sefer, düzmeye gelecek, doyamayan üsteler, domalın yeter hepinize tek, zın zın zın zın zın zın”

Peki Şehinşah, şarkının adını neden Kunteper koydu?

Şehinşah’ın adı son zamanlarda çok fazla kişi tarafından sıkça anıldı. Khontkar, Şam, İstanbul Trip, eski eşi… Şeyho, mağarasından çıktığını ve saldırıya geçtiğini, kendini Kunteper Canavarı’nın yerine koyarak anlatıyor. Verdiği arayı sonlandırıp üretken bir döneme geçmesini de “mağaradan çıkmak” olarak değerlendirebiliriz.

Şehinşah ile karakterin yaratıcısı Cengiz Üstün.

Şarkı kapağı

Şehinşah’ın kendi çizmiş olduğu “şarkı kapağı”nda ise Kunteper Canavarı kitabının kapağının Şehinşah’a uyarlanmış halini görüyoruz. Kapakta, Kunteper Canavarı ile birebir aynı yazı tipiyle “Şehinşah” yazılmış. Şehinşah, Kunteper ile aynı şekilde durmuş ve üzerinde Kunteper’inkine benzer bir mont var. Yine Kunteper’de olduğu gibi montun alt kısmından cinsel organının bir kısmının sarktığını görüyoruz. Sağ üstte de Kunteper’in çıkarmış olduğu ses yani “ZIN ZIN ZIN” yazıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (4 Aralık 2020) | LIL BABY, KOZMOS, AMINÉ, REDKEYGANG ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

ARDA GEZER'in EP'si EPISODE 1 nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler