OHASH’ın LIL BABA albümü hakkında bilmeniz gereken her şey!

Ohash‘ın Lil Baba isimli albümü, 12 Şubat’ta yayınlanacak. Albümle aynı gün, Açık v Net isimli parçanın da müzik videosu gelecek. Biz de bu içerikte, albümle ilgili ne var ne yok topladık ve derledik.

Lil Baba, Ohash’ın alter ego’su. Bu albüme kadar hiç eğlenceli parça yapmayan Ohash, Lil Baba karakteri altında eğlenceli parçalar yapmaya kadar verdi. Ohash, müziğini 2 alter ego altında yapıyor. Shahulean karakteri, ciddi parçalarda karşımıza çıkarken Lil Baba da eğlenceli parçalarda göreceğimiz bir karakter olacak. Bu karakterleri Eminem‘in Marshall Mathers-Slim Shady karakterlerine benzetiyor Ohash. Lil Baba albümünün 6 parçasında Ohash’ın alter egosu “Lil Baba” yer alırken son parça olan “Açık v Net”te “Shahulean” karakteri tekrar canlanacak.

Ohash’ın 12 Şubat’ta Universal Music etiketiyle  çıkacak albümü Lil Baba ile ilgili bilinen her şey için aşağı doğru ilerleyin.

Albüm ismi

Ezhel, Ohash’a “Ohash” lakabını veren kişidir. Kendisi farkında olmasa bile, Ohash ile olan “Nerden Nereye” parçasını Instagram’dan paylaşırken “Happy realese day Lil Baba” yazarak Ohash’ın hem ikinci lakabını hem de ikinci albümünün ismini o buldu.

 

Yapım aşaması

Ohash, evsiz olduğu ve nerede kaldığı belli olmayan bir dönemde iki günde bir prodüktör arkadaşı Undermoz’un evine gidip şarkılarını kaydediyormuş. Bir arkadaş ortamında insanların Ohash’tan kendisine ait “eğlenceli” bir parça açmasını istediği an, Ohash’ın Lil Baba albümünü yapmaya karar verdiği an olmuş. Çünkü hiç eğlenceli parçalar yapmadığını fark etmiş. “Lil Baba” şarkısının ikinci verse’ü, “Sıkıcı Freestyle” şarkısının tamamı, “Kızarmış Dondurma” ve “It’s Lit” şarkısının bazı kısımları freestyle olarak kaydedilmiş.

 

Prodüksiyon

Albümün iki parçası Berkay Duman’a, iki parçası da Solo’ya ait. Diğer parçaların prodüksiyonunda ise SKAII, Emerald, Kaan Yanartaş ve Kachi bulunuyor. Mix & mastering işlemleri ise Özgür Öztürk ve Can VS’ye ait. Ayrıca Ohash, albümdeki 4 şarkının altyapısına eklemeler yapmış ve tüm şarkıların aranjesini kendisi üstlenmiş.

 

Düetler

Lil Baba albümünde tek bir düet var, o da 13KILLOKI. 13KILLOKI eskiden Ohash ve Şam ile beraber “MGL 47” grubunda bulunuyordu ama grup olarak devam etmedikleri için kendisininin adını hiç duyamamıştık.

 

Tracklist

  • Lil Baba (prod. by Solo)
  • Sıkıcı Freestyle (prod. by Ohash & Kaan Yanartaş)
  • Neden Bu Kadar Ciddi? (prod. by Berkay Duman & Ohash)
  • It’s Lit (prod. by SKAII & Kachi)
  • Kızarmış Dondurma (prod. by Berkay Duman)
  • Metalik (feat. 13KILLOKI) [prod. by Solo]
  • Açık ve Net (prod. by Emerald & Ohash)

 

Albüm kapağı

Ohash’ın 2. albümü Lil Baba ile ilgili beklentilerinizi yorum atarak belirtebilirsiniz. Ohash ile Ekim 2020’de yaptığımız röportaja ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ŞEHİNŞAH, gerçek anlamda bir RAP YILDIZI olma fırsatını neden elinin tersiyle itti?

Sonraki İçerik

TEPKİ'den kendisi, JEFE, VİO ve yeni label'ı hakkında birçok gelişmeyi içeren video!

İlgili İçerikler