DRAKE’in yakında çıkacak albümü CERTIFIED LOVER BOY hakkında bildiğimiz her şey!

Drake, 2021’in Ocak ayında yeni albümü Certified Lover Boy‘un (Türkçe: Onaylı Aşk Çocuğu) çıkacağını açıklamıştı. Certified Lover Boy, Drake’in 6. stüdyo albümü olacak. “Ara” projeleri saymazsak, Drake en son 2018’de 25 parçalık Scorpion albümüyle karşımıza çıkmıştı.

Drake, 2018’deki Scorpion albümünden beri The Best in the World Pack, Care Package ve Dark Lane Demo Tapes isimleriyle 3 proje yayınladı. Bu projelerden 2’si sızan veya önceden yayınlanmış işlerden oluşuyordu.

Drizzy, Lil Durk ile birlikte çıkardıkları Laugh Now Cry Later şarkısıyla birlikte 14 Ağustos’ta yeni albümü Certified Lover Boy’un adını duyurmuştu. O günden beri süren bekleyiş, 25 Ekim’de yayınlanan teaser’la birlikte daha da heyecanlı hale gelmişti. Bu harika teaser, Drake’in geçmiş albümlerinin kapaklarına selam yolluyordu ve hayranlar tarafından çok sevilmişti.

Albüm ismi

Az önce de söylediğimiz gibi Drake, albümün ismini 14 Ağustos’ta Laugh Now Cry Later single’ı ile birlikte duyurmuştu. Drake’in yeni albümü Certified Lover Boy ile ilgili şöyle ilginç bir detay da var: Amerika basınında çıkan haberlere göre Drake, “Certified Lover Boy” isimli bir marka oluşturmak istedi ve bunun için tescil başvurusunda bulundu. Ancak “Lover’s Lane” isimli iç çamaşırı markasının “Loverboy” kelimesini kıyafetler özelinde tescil ettirmiş olması ve “Loverboy” isimli Kanadalı müzik grubundan ötürü Drake’in başvurusu kabul edilmedi.

Düetler

Şu anda Laugh Now Cry Later single’ından ötürü albümde Drake’e eşlik edeceğine net bir şekilde emin olduğumuz tek isim Lil Durk. Bunun dışında 2020’nin Mayıs ayında Young Money Radio‘da buluşan Drake ile Lil Wayne ikilisi, uzun süre sonra birlikte müzik yapma sözü vermişlerdi. Yani albümde bir Lil Wayne feat’i olursa, bu hiç şaşırtıcı olmaz.

Ayrıca Drake, Instagram’daki bir canlı yayında “Lie to Me” isimli, henüz yayınlanmayan bir Roddy Ricch işbirliğini dinletmişti. Şarkının ne zaman ve ne şekilde çıkacağıyla ilgili bilgi vermemişti. Onu da CLB‘de görme ihtimalimiz var.

Bunların dışında, Need Me (Lotta 42), Not Around ve Zodian Sign (feat. Jessie Reyez) gibi sızdırılan şarkılar var ve bu şarkıların Certified Lover Boy’da yer alacağı tahmin ediliyor. Tabii net bir şey söylemek mümkün değil.

Albüm uzunluğu

Drake, 2020’nin Şubat ayında gitmiş olduğu  bir NBA maçında yeni albümünün, 2018’de çıkan 25 parçalık Scorpion kadar uzun olmayacağını söylemişti. Ancak birçok farklı tür icra ettiği için 7 şarkı gibi bir kısalıkta olamayacağını da eklemişti. Yani Certified Lover Boy’un 10 şarkıdan fazla, 20 şarkıdan az olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Drake’in yeni albümü Certified Lover Boy, Ocak 2020’de kesin olarak çıkacak. 8, 15, 22 veya 29 Ocak’ta albümü dinleyebileceğiz. Sizce hangi cuma günü çıkacak ve albümden beklentileriniz ne?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MF DOOM kimdir?

Sonraki İçerik

MODD’un debut albümü TOXIC nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler