FREDDIE GIBBS: “SSS sonrası rap’i bırakıp özüme yani R&B’ye dönüyorum.”

Artz ve Bugy’nin We Survive isimli EP’sinde yer alacak olmasından dolayı Freddie Gibbs ülkemizde hiç olmadığı kadar popüler.

Son olarak müziğiyle değil aktörlük yetenekleri ile gündeme gelen Gibbs, We Survive dışında da bir süredir kendi albümü SSS’in hazırlığı içerisindeydi.

Freddie Gibbs’in bilinen kariyer başlangıcının 2006 yılında Interscope Records’a attığı imza olduğu biliniyor. Meğerse daha eski bir Gibbs ve daha farklı bir tarzı varmış. Gibbs, Interscope Records çatısı altında ilk stüdyo albümünü kaydetse de şirketle yaşanan anlaşmazlıklar sonucu o albüm hiçbir zaman resmi olarak piyasaya çıkarılmamıştı. Daha sonra Jeezy’nin CTE Records isimli şirketiyle resmi debut’unu gerçekleştiren Freddie Gibbs, geçtiğimiz sene The Alchemist ile ortak şekilde kaydettikleri albümü Alfredo ile Grammy Ödülleri’nde En İyi Rap Albümü ödülünü kazanmaya çok yaklaşmış ve 39 yaşında kariyerinin zirvesini yaşamıştı.

Freddie Gibbs’in Revolt TV’ye verdiği röportajda söyledikleri ise epey ilgi çekiciydi. Gibbs, yakında yayınlanması beklenen albümü SSS sonrası bir daha rap yapmayabileceğinin mesajını şu şekilde verdi: “Bu, son rap albümlerinden biri olabilir. SSS’ten sonra rap yapmayacağım. Hepinize göstereceğim. Bir R&B albümüyle ortaya çıkmak üzereyim. R&B, benim rap’e başlamadan önce yaptığım şeydi. Şu an, siz sürekli rap yapmamı istiyorsunuz ama ben istemiyorum. Ben özüme dönmek istiyorum. 2004 yılında bir R&B sanatçısı olarak şirketlere girmeye çalışmıştım ama hepsi beni reddetmişti. Ben de mecburen rap yapmak zorunda kalmıştım.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

UFO361, Türkiye'deki ilk konserini vermeye hazırlanıyor!

Sonraki İçerik

Kanye West'in yeni girişimi: DONDA markalı elektronik ürünler!

İlgili İçerikler