UZI’nin KAN albümü, Spotify’da 100 milyon dinlenmeye ulaştı!

UZI, Kan albümü kapak fotoğrafı çekimi.

Son zamanların en popüler isimlerinden Uzi‘nin debut albümü Kan, Spotify’da 100 milyondan fazla kez dinlendi ve bir eşiği daha aşmış oldu. MOB Entertainment bünyesinde kariyerini sürdüren sanatçı, bu yazının yazıldığı tarihte Spotify‘da tam 2.419.484 aylık dinleyiciye sahip.

Albümün en çok dinlenen şarkısı 34 milyonla Makina. Onu, “Kardeşim helikopter” sözüyle dillere pelesenk olan Krvn, 32 milyonla takip ediyor. En çok dinlenen üçüncü parça ise 20 milyonluk Umrumda Değil. Bu 3 parçanın albümü sırtladığını söyleyebiliriz. Tüm şarkılar 1 milyonun üzerinde ve diğer şarkılar genelde 1-3 milyon arasında gidip geliyor. Tabii Makina şarkısı, albüm çıkmadan önce single olarak yayınlanmıştı. O yüzden de albüm çıkmadan önceki dinlenmeleri de 34 milyona dahil. Yani aslında albümün en popüler şarkısı Krvn. Yakında Makina’yı geçmesi de işten bile değil.

Uzi, Kan albümüyle Billboard listelerine girdi, haftalardır tüm müzik platformlarının zirvesini meşgul ediyor ve şarkıları 7’den 70’e herkesin dilinde. Türkçe Rap’in son dönemlerdeki en büyük çıkışına imza attığı kaçınılmaz bir gerçek. Bu seviyeden sonra anlattığı konuların çeşitliliğini arttırır ve rap tekniği anlamında da kendini geliştirerek ilerlerse, müzik camiasında kalıcı bir noktaya yerleşecektir.

Siz Uzi’nin son dönemlerdeki çıkışını ve Kan albümünün Spotify’da 100 milyon dinlenmeyi geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Logic, oldukça şık bir yol ile müziğe geri döndüğünü duyurdu

Sonraki İçerik

NIPSEY HUSSLE'ın adı, HOLLYWOOD ŞÖHRET YOLU'na yazılıyor

İlgili İçerikler