LOGIC, rap müziğe geri dönmüş olabilir ama düşündüğünüzden farklı şekilde

Logic, Temmuz 2020’de No Pressure isimli son albümünü yayınladı ve müziği bıraktığını açıkladı. Logic, müziği bırakmasının gerekçesinin oğluna daha fazla vakit ayırmak olduğunu söyleyip yalnızca kendini ifade etmek istediğinde müzik yapacağını belirtmişti. Bu da, yaptığı şarkıları yayınlamayacak gibi bir izlenmin uyandırıyordu. Şimdi de, Logic’in Bobby Boy isimli label’ından yeni bir sanatçı çıktı ve hayranlar bu kişinin Logic’in ta kendisi olduğunu düşünüyor.

Bu sanatçının ismi Doc D, tam hali ise Doctor Destruction. Tabii maskesine baktığımızda da anlıyoruz ki, “Doc D” ibaresi aslında Marvel karakteri Doctor Doom’a bir referans. Doc D, şu anda kimliğini gizliyor. Onu sadece çizimler ile görüyoruz ve bu çizimlerdeki maskesi bize kısa süre önce hayatını kaybeden MF DOOM’u anımsatıyor.

Logic, Doc D’yi, yeni bir rapçi keşfetmiş gibi paylaştı. Yeni bir rapçi keşfetmiş ve ona bir albüm hazırlıyormuş gibi. Logic’in paylaştığı fotoğrafa baktığımızda, fotoğraftaki her şey gerçekken yalnızca Doc D’nin suratının bir çizim olduğunu görüyoruz. Yaygın tahmin, Logic’in bilgisayar ortamında sesiyle oynayarak kendine yeni bir alter ego oluşturduğu. Zaten Doc D’nin docdmusic isimli Instagram hesabından ilk gönderi 14 Ocak’ta paylaşıldığında, bir sürü insan tanımadıkları bu sanatçının hesabını takip ediyor olduklarını fark etti. Sonradan ortaya çıktı ki, bu hesap aslında Logic’in köpeği Stoney için açılan hesapmış ve kullanıcı adı değiştirilerek docdmusic yapılmış.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Logic (@logic)’in paylaştığı bir gönderi

Yani Logic, rap’e bir alter ego oluşturarak geri döndü gibi görünüyor. Doc D’nin çıkış albümü Planetory Destruction; YouTube, SoundCloud ve DatPiff üzerinden yayınlanmış durumda. 17 parçadan oluşan albüm, Ghostface Killah ve Del the Funky Homosapien gibi düetler de içeriyor. Uzay teması işlenen ve bolca boom bap altyapı barındıran albümün prodüktörlüğünün tamamına yakınını da Logic üstlendi.

MF DOOM da birçok farklı alter ego ile müzik yapmıştı, bu yüzden ona respect olarak hazırlanmış bu karakterin de bir alter ego olması, güzel düşünülmüş bir hareket.

Siz, Logic‘in alter ego’su Doc D ve albümü Planetory Destruction hakkında ne düşünüyorsunuz?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR: 22 Ocak 2021 | TEPKİ, LIL SKIES, HİDRA, JUICE WRLD ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

THE DOCUMENTARY albümüyle beraber başlayan THE GAME - 50 CENT gerginliği!

İlgili İçerikler