BIG SEAN ilk sırada, 6IX9INE ise adeta çakıldı: BILLBOARD 200 listesinin son durumu!

Dijital müzik platformlarının 6ix9ine‘ın albümüne çıkmamış gibi davrandığından beri bu haftanın Billboard 200 sıralamaları ve albüm satışları büyük bir merak konusuydu.

Görünürde Big Sean‘ın Detroit 2 ve 6ix9ine‘ın TattleTales albümü yarış halindeydi ancak açıklanan sayılara göre durumun hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı.

Billboard, albümlerin satış sayılarını açıkladı ve haftanın öne çıkan albümlerinin sıralandığı Billboard 200 listesini güncelledi. Listeye göre; Big Sean, Detroit 2 albümü ile kariyerinde 3. kez ilk sırada yer almayı başardı. Toplamda 103,000 satışa ulaşan albümü, yayınlanalı 2 ayı aşkın süre olan Pop Smoke‘un Shoot for the Stars, Aim for the Moon albümü 75,000 satış ile takip etti. 6ix9ine’ın TattleTales albümü ise 53,000 satış ile Juice WRLD‘ün 57,000 satış yapan Legends Never Die‘ın arkasında 4. sırada listeye girebildi.

En başta 100,000 civarı satışa ulaşması beklenen 6ix9ine’ın bu düşüşü şaşırtsa da, bu düşüşün büyük oranda sorumlusu dijital müzik platformları gibi görünüyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

TATTLE TALES SEPTEMBER 4TH (@6ix9ine)’in paylaştığı bir gönderi ()

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Big Sean’ın Detroit 2 albümü, 6ix9ine’ın TattleTales albümüne kıyasla bu kadar iyi miydi, yoksa dijital müzik platformlarının bu işte büyük oranda parmağı mı var? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Hidra'nın yeni albümü C-137 nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

Sonraki İçerik

SHAPE OF MY HEART'ın sample olarak kullanıldığı RAP şarkıları: JUICE WRLD, SAGOPA KAJMER ve diğerleri!

İlgili İçerikler