Metro Boomin’in yeni albümü Heroes & Villains nasıl olmuş?

2022’de beni heyecanlandıran birçok iş yapılmış olsa da sabırsızlıkla beklediğim, Metro Boomin‘in ikinci solo stüdyo albümü Heroes & Villains sonunda geldi ve albüm beni oldukça tatmin etti diyebilirim. Gibson Hazard yönetmenliğindeki, Morgan Freeman, Lakeith Stanfield, Gunna, Young Thug’ın da yer aldığı trailer ile bizleri zaten iyiden iyiye moda sokan Metro Boomin, yine mükemmel bir iş çıkarmış ortaya. Albüme kendi izlenimler ışığında bir bakış atacağım.

Sanatçıların performansları

Metro Boomin & Future. © Elissa Salas

Albümün ilk parçası On Time, A$AP Rocky’nin albümdeki her parçada bir kişinin kahramanı, bir kişinin kötü adamı temsil ettiğini söylemesiyle başlayıp, John Legend ile devam ediyor. Daha sonra Morgan Freeman’ın sesini duyuyoruz ve Metro Boomin’in ikonik ”If young Metro don’t trust you, I’m gon’ shoot you” producer tag’inden esinlenerek ”You know what they say. If Young Metro don’t trust you, Motherfucker, you better run’‘ şeklinde bir cümle söylüyor tag daha da ikonik bir boyuta taşınıyor. Albüm intro’su On Time’dan ikinci parça Superhero’ya geçişte nutkumun tutulduğunu söyleyebilirim. Chris Brown beni çok heyecanlandıran biri olmadığı için mi bilmiyorum ama parçada gerçekten alakasız buldum. Don Toliver zaman zaman iyi işler çıkaran, zaman zaman da “daha iyisi olabilirdi” diye düşündüren bir isim olurken, The Weeknd ve 21 Savage düetine ihtiyacım olduğunu da bu albümle fark ettim. Niagara Falls’ı sürekli sızdırılmış haliyle dinlediğim için bana ilk dinlemede olmamış dedirtti ama ikinci dinleyişimle beraber sevmeye başladım. Feel The Fiyaaaah Takeoff’un verse’ü ile bana gerçekten ateşi hissettirdi.

Albüm Teması

RIP Takeoff!

Trailer’daki çizgi roman görselleri, albümün adının “Kahramanlar ve Kötü Adamlar” olması ve bu tema üzerinden ilerlenmesiyle Metro Boomin albümdeki sanatçıları da bir çizgi roman karakteri gibi gösterdi.

Genel Albüm Değerlendirmesi

2022 senesi kimisini mutlu ederken, kimisini yeteri kadar tatmin edememişti. Bence bu albüm ile 2022’den verim almayan yok. En azından trap müzik ve benzeri müziklere ilgi duyan insanları konuşuyorsak. Albümün trailer’ından son parçasına kadar her şey çok iyiydi. Metro Boomin her zaman olduğu gibi yine bize günümüzün müzik dehalarında olduğunu kanıtladı diyebilirim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde en iyi rapçi SEFO

Sonraki İçerik

Roddy Ricch'in başı belada: THE BOX çalıntı mı?

İlgili İçerikler