NIKE’tan LIL NAS X’in ŞEYTAN ayakkabılarına dava!

Lil Nas X, geçtiğimiz hafta yeni şarkısı MONTERO (Call Me By Your Name) ‘i müzik videosuyla beraber yayınladı.

Şarkının yayınlamasıyla beraber Lil Nas X, bir ayakkabı ortaklığını da duyurdu.

Lil Nas X’in MSCHF Product Studio şirketiyle yaptığı işbirliğiyle müzik videodan esinlenerek yapılan “Satan Shoes” isimli özel bir ayakkabı serisi tanıtıldı. Ayakkabının alt kısmında gerçek insan kanı kullanılırken, yalnızca 666 çiftin üretileceği ve bir çiftin 1018 dolardan satılacağı duyuruldu.

Duyurusu yapıldığı andan itibaren tartışılan bu ayakkabıda pentagram logosu ve İncil’deki ayetlerden Luke 10:18 detayı da göze çarpıyor. Bu ayet, Şeytan’ın Cennet’ten kovulmasıyla alakalı bir ayet.

Tartışmalar sonrası Nike da bu ayakkabı hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Projeyle hiçbir bağlarının bulunmadığı belirten Nike, MSCHF Product Studio’nun ayakkabıları onlardan satın aldıktan sonra bilgileri dışında farklılaştırarak sattığını iddia etti. Nike ayrıca adı geçen şirkete dava açarak, hali hazırda satışta olan modellerinin de satıştan kalkmasını talep etti.

Olayın aktörlerinden Lil Nas X ise “nike davasından sonra ben” notuyla paylaştığı tweet’te parasızlık konulu bir meme’i takipçileri ile paylaştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

WIZ KHALIFA'nın ROLLING PAPERS albümü 10 yaşında!

Sonraki İçerik

NIPSEY HUSSLE'ın ardından söylenenler: BARACK OBAMA, SNOOP DOGG ve diğerleri!

İlgili İçerikler