NIPSEY HUSSLE’ın ardından söylenenler: BARACK OBAMA, SNOOP DOGG ve diğerleri!

2 yıl önce bugün hip-hop dünyası en iyi kalpli figürlerinden birini; rap sanatçısı, aktivist ve girişimci Nipsey Hussle’ı kaybetti. Ermias Davidson Asghedom veya bilinen adıyla Nipsey Hussle, hayatını gerçekten de kendisine seçtiği soyad gibi hustle yani hayatı için mücadeleye adamıştı. Kendi mahallesi için yaptıkları ölümünden sonra dahi meyvesini vermeye devam ediyor.

Nipsey’in hayatını kaybettikten sonra cenazesine de birçok özel isim katılmış, katılamayanlar da mektup göndermişti. Mektup gönderenlerin arasında eski ABD Başkanı Barack Obama da vardı. Snoop Dogg da Nipsey’in cenazesinde konuşma yapmak için kürsüye geldiğinde bu duruma parmak basmış ve Nipsey Hussle’ın ne kadar özel bir kişilik olduğunu vurgulamak için “Bu adam Obama’dan mektup aldı!” demişti.

31 Mart 2019’da yalnızca 33 yaşındayken 10 yerinden vurularak hayatını kaybeden Nipsey Hussle’ın ne kadar sevilen bir figür olduğunu görmek için cenaze törenine bakmanız yeterli olacaktır. Batı Yakası rap’inin günümüzdeki en güçlü seslerinden olan Nipsey, ölümünden sonra da arkasında yatlar, katlar, altın kolyeler ve saatler yerine mahallesi için yaptırdığı eğitim merkezi gibi yerler bıraktı.

Ölümünün 2. yıl dönümünde Nipsey Hussle’ı anmak için ölümünün ardından onun için sözlenen sözleri derlemek istedik.

 

JAY-Z

“Rahat uyu Kral! The Marathon, hepimizin göz önünde bulundurması gereken bir enerji olarak devam ediyor.”

 

Nas

“Bugün büyük bir kaybımız var. Bu, gerçekten acı verici. MC olmak, basketbol oyuncusu olmak, para sahibi olmak tehlikeli. Siyah bir adam olmak tehlikeli. Çok fazla nefret var. Nipsey gerçek bir ses ve asla kesilmeyecek bir ses. O hâlâ halkını terk etmeyen bir general.”

 

Snoop Dogg

“Bu adamı ölümsüzleştirin. Benim için istediği şeyler, kendisi için istediği şeyler… Bu adam, Barack Obama’dan mektup aldı.”

 

Meek Mill

“Nipsey’in ölümü beni yıktı. Gerçekten kendi türümüze karşı hayatımız için savaşıyoruz. Risk almalı ve içinde doğduğumuz nefret düzenine ayak uydurmalıyız. Yoruldum artık. Dualarım kardeşim ve ailesiyle birlikte.”

 

YG

“Onu yaptığı her şey için, bana kattıkları için, dokunduğu her insan için, arkasında bıraktığı marka için, bütün Batı Yakası adına, bütün Los Angeles adına kutluyorum. Seni özleyeceğim adamım.”

 

Barack Obama

“Birçok insan O’nun büyüdüğü mahalle olan Crenshaw’da yalnızca çeteler, kurşunlar ve çaresizlik görse de Nipsey bir potansiyel gördü. O umut gördü. O bir komünite gördü ve kusurlarına rağmen onlara her zaman devam etmelerini gerektiğini öğretti.”

 

DJ Khaled

“Aynı anda hem üzücü hem de güzel. Dünyadaki herkes Nipsey’in mesajını temsil ediyor, birleşiyor. Bu da tam olarak Nipsey’in istediği bir şeydi. Üzücü kısım ise kendisinin fiziksel olarak burada olamıyor olması. Çok iyi bir adam ve çok iyi bir lider. Bir peygamber gibiydi. Dünya bunu hissetti ve onun mesajını devam ettiriyor. Maraton devam ediyor.”

 

Drake

“Lanet olsun. Bu haberi aldıktan sonra bütün enerjim düştü. Yıllar sonra ilk kez görüşmüş ve ortak bir şarkı yapmak için sözleşmiştik. Bir süredir piyasada en iyi şekilde ilerleyen kişi sendin. Uzaktan senin gelişimini mutlulukla takip ediyordum. Kimse senin hakkında kötü konuşmazdı çünkü sen, kendi insanın ve geri kalanımız için çok iyiydin. Huzur içinde yat kardeşim!”

 

Roddy Ricch

“Nipsey, kariyerimin ilk yıllarında benimle ilgilenen ve bana yardım eden tek kişiydi. Beni kendi plak şirketi All Money In’e almak üzereydi. Sonradan olmadı belki ama benimle imzalamak isteyen tek kişi o idi. Bugün buradaysam bunu Nipsey Hussle’a borçluyum.”

 

Nipsey Hussle’ın cenaze töreni

Huzur içinde yat Nipsey!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

NIKE'tan LIL NAS X'in ŞEYTAN ayakkabılarına dava!

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR: 2 Nisan 2021 | EZHEL, LIL TJAY, PATRON, FREDDIE GIBBS ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler