YENİ ÇIKANLAR #8 | 6IX9INE, PATRON, SAGOPA KAJMER, POP SMOKE ve çok daha fazlası!

Her cuma olduğu gibi yeni çıkan şarkıları derleyip toplayıp değerlendirdiğimiz yazımızla karşınızdayız.

Keyifli dinlemeler şimdiden!

 

6ix9ine & Nicki Minaj – TROLLZ

Hapisten çıktıktan sonra etrafındaki hype’ı harika şekilde yönetip inanılması güç dinlenme sayılarına ve sosyal medya erişimine ulaşan 6ix9ine, hız kaybetmeden ikinci teklisini de yayınladı. Daha önce de birlikte çalıştığı Nicki Minaj ona eşlik ediyor. Bu ikiliden ne bekleniyorsa öyle bir şarkı olmuş. Altyapının vokale göre yer yer yavaşlayıp hızlanması ise güzel bir detay.

 

Patron & Sagopa Kajmer – Siyah

Patron ve Sagopa Kajmer‘in uzun süredir beklenen şarkısı yayınlandı. Patron’un bu tarzına alışkınız, Sagopa ile olan bir düette bu tarzını tercih etmesi isabetli olmuş. Sagopa ise uzun süredir ondan duymadığımız bir stille şarkıda yer alıyor. Şarkının hikayesini daha önce anlatmıştık. Onu okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz. Şarkı, her ne kadar Sagopa Kajmer fanları tarafından pek beğenilmese de bence gayet başarılı olmuş.

 

Pop Smoke & Rowdy Rebel – Make It Rain

19 Şubat’ta vahim şekilde vurularak genç yaşında hayatını kaybeden Pop Smoke, haliyle ardında birçok kayıt bırakmıştı. 50 Cent bu kayıtlarla ilgilenerek onun sıradaki albümü için uğraşacağını daha önce açıklamıştı. Bu albümde yer aldığını tahmin ettiğimiz ilk şarkı yayınlandı. Albüm ise 3 Temmuz’da geliyor.

 

Kodak Black – VULTURES CRY 2 (feat. WizDaWizard & Mike Smiff)

Kodak Black, doğum gününde uzun süre sonra bir şarkı yayınladı.

 

Muşta & Sokrat St & Şanışer – Adalet Yok

Şanışer ve Sokrat St, son dönemde olduğu gibi yine içerisinde hak, adalet gibi kavramları içeren bir şarkı ile karşımızda. Bu kez Muşta da onlara eşlik ediyor. Şarkının altyapısında son zamanlarda neredeyse her şarkının altyapısında imzası bulunan Berkay Duman yer alıyor.

 

iann dior – I’m Gone

Genelde single’ın yayınladığı 12 Haziran’da nadir albüm yayınlayanlardan biri iann dior oldu. Rock elementleri kullanarak farklı bir rap tarzı kullanan iann dior, başarılı bir albüm yapmış.

 

Lil Baby – The Bigger Picture

Amerika’da George Floyd‘un öldürmesinden sonra başlayan ırkçılık karşı protestolar hız kesmeden devam ederken, konuyla alakalı şarkılar da geliyor artık. Geçtiğimiz günlerde protestolara bizzat katılan Lil Baby, bu konuyla alakalı kalemini de kullandı ve The Bigger Picture isimli teklisini yayınladı.

 

Khontkar & uuR – Kavga

RedKeys Music‘e katılan uuR‘un bu şirketteki ilk şarkısı Khontkar düetli Kavga oldu. Beni tatmin eden, gayet başarılı bir trap parçası çıkartılmış ortaya.

 

Contra – kıvılcım

Son zamanlarda inanılmaz şekilde üretken olan ve bu yönüyle herkesi şaşırtan Contra, yeni teklisi kıvılcım‘ı yayınladı. Bir önceki şarkısı Kan Sahibi gibi bunda da altyapıda Tanerman‘ın imzası bulunuyor.

 

Ufo361 & CÉLINE – Emotions 2.0

Ufo361, remix de olsa üretmeye devam ediyor. Yakın zamanda yeni albümü Rich Rich‘i piyasaya süren sanatçı, bu albümün en beğenilen şarkısı Emotions’ın remix versiyonu olan Emotions 2.0‘ı CÉLINE düeti ile birlikte yayınladı.

 

RMR – DRUG DEALING IS A LOST ART

Son dönemlerin en enteresan sanatçılardan olan RMR, ilk uzun soluklu projesi diyebileceğimiz DRUG DEALING IS A LOST ART isimli EP’sini piyasaya sürdü. RMR’ın neden enteresan olduğunu bilmiyorsanız, onunla alakalı daha önce yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Patron & Sagopa Kajmer ortaklığı "Siyah" yayında!

Sonraki İçerik

Spade427'nin 1 saatlik freestyle performansı!

İlgili İçerikler