Young Thug’ın babası: “Trump’a kefalet var, bize yok.”

Young Thug bildiğiniz üzere 2022 Mayıs’tan beri hapishanede ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en zorlu yasalarından biri olan RICO ile yargılanıyor. Bilmeyenler için; RICO, Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act‘in kısaltması ve bu da Türkçe’ye çevrildiğinde şantaj, yolsuzluk, organize çete gibi anlamlara çıkıyor.

Young Thug’ın başı gerçekten belada ve buradan nasıl kurtulur veya kurtulabilir mi şimdilik belirsiz. Young Thug’ın babası Jeffrey Williams Senior, bir mesaj yayınlayarak oğlu adına adalet istedi.

Thug’ın babasının özellikle değindiği nokta, ABD eski başkanı Donald Trump‘ın geçtiğimiz günlerde gündemi meşgul eden tutuklanma hadisesiydi. Trump, 2020 ABD Başkanlık Seçimleri‘nde Georgia eyaletindeki yarışı kendi lehine çevirmek için komplo kurmaktan suçlu bulundu ve Fulton Cezaevi‘ne gönderildi.

Bu eylem elbette formalite icabı ve Trump’a bir mesaj vermek amacıyla yapılmıştı. ABD tarihinde hapse giren ilk başkan olarak tarihe geçen Donald Trump, 20 dakika kaldığı cezaevinden 200 bin dolar kefalet ödeyerek ayrılmıştı.

Young Thug’ın babası Jeffrey Williams da bu olayı hatırlarak, Trump için kefalet varken kendi oğluna neden böyle bir hakkın tanınmadığını sorguluyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Başka albümlere ilham olan albüm kapakları

Sonraki İçerik

Baneva'dan SKAII'a cevap geldi: "Bir de biz güya yoldaşız."

İlgili İçerikler