YENİ ÇIKANLAR (16 Ekim 2020) | Kamufle, T.I., Patron, Ohash ve çok daha fazlası!

Amerikan piyasasının çok hareketli olmadığı, bu nedenle daha çok yerli piyasaya yöneldiğimiz bir Release Day oldu. Bizce yerli piyasada en çok öne çıkan işler Kamufle, Contra ve Mali Green‘in ortak parçası RUH ve Ohash‘ın yeni teklisi Lil Baba iken Amerika piyasasında en göze çarpan iş Atlanta’nın kralı T.I.‘ın yeni albümü The Libra idi.

Keyifli okumalar!

 

Kamufle & Contra & Mali Green – RUH

Kamufle, maalesef pandemi nedeniyle araya kaynayan albümü 19T sonrası çok da arayı açmadan RUH parçası ile karşımıza çıktı. Yanında Contra ve ileride adından çokça söz ettirecek Mali Green de bulunuyor. Şarkı ve klip güzel olmuş, beğendim ben. Boombap zaten özlediğimiz bir şey, duyunca mutlu oluyor insan. En beğendiğim verse Contra oldu, farkını ortaya koymuş gerçekten de. Kamufle genel olarak iyiydi ancak şarkının sonunda söylediği verse, daha önceki işlerine oldukça benziyor. Bu artık yavaş yavaş can sıkmaya başladı, bunu söylemem lazım. Mali Green’in verse’ü de iyi ama risksiz bir verse gibi geldi bana. Çok daha üstte gördüğüm solo işleri var mesela. Ancak genel anlamda dinlenebilir, güzel bir iş diyebilirim.

 

T.I. – The L.I.B.R.A.

T.I.’ın yeni albümü dün Amerikan piyasasında en çok öne çıkan işti. Albümün isminde aralarda nokta olmasının bir nedeni var, çünkü bir açılımı temsil ediyor o harfler: The Legend is Back Running Atlanta!

Albümde çok fazla düet var bunu söylemeliyim öncelikle. Yani 20 şarkılık albümde, hatta son şarkı bir outro. 19 şarkıda sadece 2 solo şarkı duymak çok çok az. Bazı düetler gayet iyiydi tabii, mesela single olarak da yayınlanan Young Thug düetli Ring şarkısı. 42 Dugg ve Mozzy’nin yer aldığı On The Hood şarkısı da iyiydi. Fena albüm değil veya ben T.I. sevgimden dolayı öyle gördüm ilk dinleyişte. Ancak bir önceki albümü DIME TRAP daha iyiydi bence, bunu da söylemem lazım.

 

Patron – Sevdik de noldu sanki

Patron’un son dönemde yapmaktan kaçınmadığı arabesk soslu duygusal parçalarından biri. Bana çok hitap etmiyor açıkçası. Yani, Patron özelinde gitmek gerekirse maksimum Manzaralar veya geçen haftaki şarkısı Sonuncu Kez. Altyapıda Uğur Öztürk var, onu da belirteyim.

 

Ohash – Lil Baba

Dün gecenin kesinlikle en iyi işiydi bence. Şarkı içerisindeki göndermeler, klip senaryosu, şarkının bazı sözleri. Tebessüm ettirdi dinlerken. İşin teknik kısmında da Ohash’ın değişen flowları vs. gayet iyiydi. Klipte Dr. Zehir’in doktor rolünde olması gibi detaylar… Tebrik ediyorum, çok iyi iş çıkarmışlar.

 

Aqtaii – Keşke Olmasa Keşkem

Aqtaii seri üretime devam ediyor. Son dönemde tercih ettiği altyapılara nazaran daha hareketli bir beat var şarkıda. Güzel iş ancak bazı yerler fazla tekrar bence. Son 2 şarkısı Aşkını döngüye sar ve Olacağı yok daha iyiydi diye düşünüyorum.

 

Statik Selektah – Keep It Moving (feat. Nas, Joey Bada$$ & Gary Clark Jr.)

Prodüktör Statik Selektah, yanına gitarist Gary Clark Jr.’ı da alıp Nas ve Joey Bada$$’i bir araya getirdi. Tertemiz iş, kulak pası alan cinsten. Bu ikiliden kötü bir şey çıkamazdı zaten heralde.

 

BEGE – harman

Sadece DJ Artz’ın beati için bile dinlenir. Çok iyi altyapı, BEGE’nin lirikleri çok ciddi yazmadığını zaten biliyoruz ama altyapı ile uyumlu yapılmış. Kafa sallamak için dinlenebilir.

 

Alpha – İstanbul’dan Lokal Dertler

Alpha, ilk projesi olan İstanbul’dan Lokal Dertler dün gece yayınlandı. 6 parçalık EP’de Ravend düeti de bulunuyor. Özellikle HIZLI AKICAK KANIN ve Ravend düetli WESTANBUL en beğendiğim işler oldu. LOKAL DERTLER’in de altyapısı keyifli epey. Güzel proje olmuş, hayırlı olsun.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

DON CANNON'a göre günümüzdeki Deluxe albüm trendini LIL UZI VERT başlattı!

Sonraki İçerik

TRAVIS SCOTT'ın yeni albüm ismi güzel bir mektupla kesinleşti!

İlgili İçerikler