DON CANNON’a göre günümüzdeki Deluxe albüm trendini LIL UZI VERT başlattı!

Lil Uzi Vert ile 2015 yılında çıkan Luv Is Rage mixtape’inden beri çalışan ve bunun dışında da birçok saygın hip-hop albümünde prodüktör olarak yer alan Don Cannon, özellikle 1-2 yıldır Amerikan rap sahnesinde fazlaca görmeye başladığımız Deluxe albüm akımına Lil Uzi Vert öncülük etti.

Bu yılın başlarında uzun süredir beklenen albümü Eternal Atake‘yi ve bir hafta sonra da LUV vs. The World mixtape’inin devamı şeklinde Eternal Atake (Deluxe)’u yayınlayan Uzi, Don Cannon’a göre diğer rapçilere de bu konuda örnek oldu.

Don Cannon

Complex’e verdiği röportajda “Deluxe trendini Uzi başlattı. Resmen başka boyutta bir vizyonerlik gösteriyor. Hayranlarını çok bekletti ama onlara biraz eski Uzi’den de bir şeyler sundu. Bu nedenle Deluxe albüme LUV vs. The World 2 ismini verdi.” şeklinde konuştu.2 hafta üst üste biri 18, diğeri 14 şarkılık 2 albüm yayınlayan Lil Uzi Vert, bu sayede Eternal Atake albümünü 2 hafta boyunca Billboard listelerinin en tepesinde tutmayı başardı. Bu konu hâlâ çok fazla tartışmaya açık olsa da, bu yıl bu stratejiyi Gunna, NAV, The Weeknd, Wiz Khalifa, Pop Smoke, Bryson Tiller, Lil Baby gibi sanatçılar kullanmayı tercih etti.

Sizin sırf daha fazla stream almak adına sanatçıların böyle taktikler uygulaması hakkında görüşleriniz nelerdir?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

WYOMING SESSIONS #2: Mükemmel Olabilirdi! (DAYTONA)

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (16 Ekim 2020) | Kamufle, T.I., Patron, Ohash ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler