Çağrı Sinci, seri üretime geçiyor: “Magnum Opus’um 2022 bitmeden yayında olur.”

2021 yılını Talan EP (Deniz Sungur ile ortak), Ağır Taşlar (Heja ile düet), Parıltı, Her Neyse (Genja ve Afel’e eşlik), Fesupanallah (Kamufle ile), Çamur (ZEZE ile) ve son olarak Karanlık isimli albümüyle sonlandıran Çağrı Sinci, Twitter hesabı üzerinden önümüzdeki süreçte yapacaklarını da açıkladı.

2022 yılında da kendisini farklı farklı oluşumlarda, birbirinden değişik sanatçılarla beraber bol bol duyacağız gibi görünüyor.

Çağrı Sinci’nin açıkladığı ilk iş DJ Suppa ile beraber hazırladıkları ortak EP. İkili, daha önce de Terbiye adını verdikleri EP’de bir araya gelmiş ve ortaya başarılı bir iş çıkarmışlardı. Sinci, prodüktörlerle bir araya gelip EP hazırlamayı sevmiş olacak ki Heredot Beatz ile de yine bir EP için bir araya gelmiş.

Bu 2 proje dışında Amsterdam’da yaşayan DJ Keyone ortaklığında yeni bir albüm hazırlıyorlarmış. Bunların yanında Karşıyaka’dan tanıdığı Cem İnce ve Kaan Tanrıverdi ile bir grup kurduklarını, hatta 2 şarkı hazırladıklarını bile söyledi. Gruba henüz bir isim bulamamışlar, arıyorlarmış.

Ve son olarak da “Sıra nihayet hayatımın albümünü yapmaya geldi.” diyen Çağrı Sinci, “Magnum Opus’um 2022 bitmeden yayında olur.” diyerek duyuru tweet’lerini bitiyor. Bilmeyenler için Magnum opus, Latince’de büyük iş anlamına gelir ve bu deyiş, bir sanatçının en önemli ve en bilinen eserini belirtmek için kullanılır. Bir bakıma masterpiece ya da Türkçe’siyle başyapıt diyebiliriz. Henüz yeni hazırlanan bir albüm için oldukça iddialı sözler. Çağrı Sinci, yoğun bir 2022 geçirecek gibi, merakla bekliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KAMUFLE, 2021 yılını DÜŞTÜN GÖZÜMDEN isimli şarkısı ile bitiriyor!

Sonraki İçerik

Rapertuar Yılın Enleri 2021 (Türkiye)

İlgili İçerikler