Breaking dünyasında merakla beklenen Red Bull BC One Türkiye Finali, 15 Mayıs’ta Antalya’da!

1970’li yılların başında ABD’de başlayarak kısa zamanda tüm dünya gençliğini etkisi altına alan ve son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkan breaking, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin onayıyla, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yeni bir kategori olarak yerini almaya hazırlanıyor.

Breaking’in uzun zamandır prestijli bir branş olarak değerlendirilerek, bu zamana kadar en iyilerin yarıştığı Red Bull BC One da Türkiye’nin en iyi b-boy ve b-girl’lerini belirlemek için geri dönüyor.

Daha önce web sitemizde Red Bull BC One’ın dünya finalinin hip-hop’ın doğum yeri New York’ta yapılacağını haberleştirmiştik. Bahsi geçen finale ülkemizden katılacak b-boy ve b-girl’lerin seçimi, 15 Mayıs’ta Antalya’da gerçekleştirilecek Red Bull BC One Türkiye Finali’nde yapılacak.

Türkiye’nin her noktasından katılımcılar için başvuruların bugün itibarıyla redbullbcone.com adresi üzerinden açıldığı Red Bull BC One’ın Türkiye ayağı bu sene 15 Mayıs tarihinde Antalya’da gerçekleşecek. Türkiye finalini kazanan B-Boy ve B-Girl, 12 Kasım tarihinde New York’ta gerçekleşecek dünya finalinde ülkemizi temsil edecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

İlk albümünün seviyesine bir daha yaklaşmayan rapçiler: 50 Cent, Kid Cudi, Nas ve diğerleri!

Sonraki İçerik

MURDA, 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı!

İlgili İçerikler