2PAC’ın alternatif sahne adı MAKAVELI’den ilk ve tek albüm, THE DON KILLUMINATI: THE 7 DAY THEORY!

24 yıl önce bugün, 2Pac’ın alternatif sahne adı Makaveli altında hazırladığı ilk ve tek albümü The Don Killimunati: The 7 Day Theory yayınlandı. 2Pac, bu ismi  İtalyan düşünür Niccolò Machiavelli’den esinlenerek oluşturmuştu.

Albümün çıkış tarihi normalde Mart 1997 olarak planlanıyordu ancak 2Pac’ın 13 Eylül’deki ölümünden sonra Suge Knight ve Death Row Records’un kararıyla Kasım ayına çekildi. İlk haftasında 664 bin satışa ulaşan albüm, 1999 yılında ise 4x Platinum sertifikası elde etmişti. Albüm; Hail Mary, Toss It Up ve To Live & Die in LA olmak üzere 3 single tarafından desteklenmişti.

The Don Killimunati: The 7 Day Theory için 2Pac’ın en iyi albümü diyen insan sayısı azımsanmayacak sayıdadır. Örnek vermek gerekirse; 50 Cent, bu albüm hakkında “2Pac’ın birçok kaydını seviyorum ancak bu albüm kadar tutarlısı yok bence.” J. Cole ise bu albümü gelmiş geçmiş en iyi albümler arasına koyarak, onun için farklı bir yerde olduğunu söylemiştir.

Albümün kapağına gelecek olursak; kapak, Compton’lı sanatçı Ronald Brent tarafından tasarlandı. 2Pac’ın çarmıha gerilmesi, yaşadığı medya baskısı ve hapse girdiği dönemde maruz kaldığı eleştirileri temsil ediyor. Kapağın alt kısmında ise “Bu portrede Hz. İsa’ya hiçbir şekilde saygısızlık yapılmamıştır.” şeklinde 2Pac’ın bir ifadesi bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KANYE WEST'in ABD Başkanlık Seçimleri serüveni nasıl gitti?

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (6 Kasım 2020) | Ahiyan, NAV, Bedo, Doe Boy ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler