DRAKE’in birçok şarkısının prodüktörü olan NOAH SHEBIB, neden sadece DRAKE ile çalıştığını açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Kevin Durant‘in sunduğu podcast programına katılan Noah Shebib veya sahne adıyla 40, neden sadece Drake ile çalıştığı sorusunu mantıklı bir şekilde cevapladı.

Bilmeyenler için 40; Drake’in In My Feelings, God’s Plan, Hotline Bling, One Dance gibi solo şarkılarından, Work, Fuckin’ Problems gibi konuk olduğu şarkılara kadar birçok projesinde işin prodüksiyon kısmında yer alıyor.

Noah Shebib, ASCAP Ödül Töreni’nden.

Başarılı müzik insanı, Lil Wayne vs. küçük küçük örnekleri saymazsak sadece Drake’e beat vermesini şu şekilde özetliyor: “Bu kararı muhtemelen ASCAP Yılın Söz Yazarı Ödülü’nü 3 yıl üst üste kazandıktan sonra verdim. Yanlış hatırlamıyorsam; 2011, 2012 ve 2013’tü. Sadece 1 sanatçı ile çalışarak bu ödülleri aldıktan sonra dedim ki inanılmaz! 1 sanatçıyla çalışıyorum ve 3 yıl üst üste bu ödülü kazandım.”40 aynı zamanda Drake ile kafalarının inanılmaz uyuştuğunu ve başka insanlarla müzik yapmanın artık zor olacağını söylüyor. “Ödülleri topladıktan sonra oturup düşündüm. O an ‘artık başka biriyle çalışmayacağım’ dedim. Çünkü çok fazla efor ve emek gerektiriyor. Ayrıca gerek de yok. Çok fazla tanımadığın biriyle stüdyoya gidip sıfırdan bir şeyler yapmak da duygusal olarak çok yorucu mesela. En iyi arkadaşlarımdan birini bulmuşum ve birlikte inanılmaz şarkılara imza atıyoruz. Bir de ben sadece Drake’in anlayabileceği garip, yavaş, karanlık bir R&B yapıyorum. Başka insanlara bunu dinletsem bana deli diye bakarlar.”

Kişisel bir görüş eklemek istiyorum yazının sonuna. Bu haberi okurken, aklıma KOVL ekibi geldi. O nedenle sizlerle paylaşmak istedim 40-Drake ilişkisini. Bugy ve DJ Artz neden son dönemde sadece Ezhel ile çalışıyor diye düşünüyordum. Gerçi Baneva, aia, Mabel Matiz, BEGE derken çeşitlilik de arttı ama bir dönem öyleydi diyelim.

Bu satırları okuyunca biraz daha anlam kazandı KOVL ekibinin arasındaki ilişki, en azından benim neznimde.

 

Orijinal içerik: All Hiphop

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (23 Ekim 2020) | Şehinşah, TY DOLLA SIGN, Baneva, Istanbul Trip ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

2 CHAINZ, tamamı KANYE WEST tarafından yapılmış bir albüm planlıyor!

İlgili İçerikler