MASS APPEAL’dan hip-hop’ın 50. yılına özel 50 şarkı: İlk proje DJ Premier’den

1996 yılında bir dergi olarak yola çıkan ve 2013 yılında içlerinde Nas‘ın da bulunduğu bir grup yatırımcıdan yatırım alarak medya, teknoloji, enerji gibi alanlarda da iş yapmaya devam eden Mass Appeal, hip-hop kültürünün 50. yılını kutlamak adına çok özel bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kasım ayında duyurulan proje, bu hafta resmen hayata geçiyor.

Mass Appeal, yukarıdaki sektörlerin yanı sıra 2014 yılında bağımsız bir plak şirketi kurmuş ve Nas, Run the Jewels, J Dilla, Mannie Fresh, DJ Shadow, Fashawn, Boldy James gibi sanatçıların projelerini yayınlamıştı. 2018 yılında Universal ile bir dağıtım sözleşmesi imzalayan Mass Appeal, müzik alanındaki yatırımlarını büyütme fırsatı bulmuştu.

Hip-hop’ın 50. yılını kutlamak adına yapacakları projeye gelecek olursak; 10 farklı prodüktörü proje için ikna eden Mass Appeal, her prodüktörün 5 şarkılık bir EP hazırlayacağını açıkladı. 15 Temmuz’da DJ Premier ile başlayacak proje Swizz Beatz, Mustard, The-Dream, Mike WiLL Made-It,  No I.D., Hit-Boy, Take A Daytrip, Tainy ve dinleyenlerin seçeceği bir prodüktörle devam edecek. Bu prodüktörlerin tamamı belirli bir konsept altında projeye dahil olmuş ve EP’leri de yine o konseptlerle hazırlanıyor. Buna göre DJ Premier hip-hop’ın ilk günleri, Swizz Beatz doğu yakası, Mustard batı yakası, The-Dream R&B, Mike WiLL Made-It güney, No I.D. Amerika’nın orta bölümü, Hit-Boy lirisizm, Take A Daytrip ikilisi alternatif, Tainy global konseptlere hizmet eden EP’ler hazırlayacak.

Projenin ilk EP’sinde prodüktör koltuğunda DJ Premier oturuyor. 15 Temmuz’da yayınlanacak ve içerisinde Joey Bada$$, Remy Ma, Rapsody, Nas, Run the Jewels, Slick Rick ve Lil Wayne’in yer alacağı EP’nin kapak tasarımı ve tracklist’i şu şekilde:

 

View this post on Instagram

 

@djpremier’in paylaştığı bir gönderi

Mass Appeal’ın müzik departmanının genel müdürü Jessica Rivera, projeyle alakalı “Hip-hop, dünyada gördüğümüz ve duyduğumuz her şeyin soundtrack’i. Hip-hop’ın 50. yılında böyle proje gerçekleştirdiğimiz, inanılmaz prodüktörlerin önderliğine harika düetleri insanlara ulaştırdığımız için çok heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, projeden elde edilecek gelirin başta Evrensel Hip-hop Müzesi başta olmak üzere birçok derneğe bağışlanacağı duyuruldu.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Young Thug'ın JEFFERY mixtape'i 1 milyar dinlenmeyi geçti, biz de mixtape'in kapağını anlattık

Sonraki İçerik

DANILEIGH kimdir?

İlgili İçerikler