DANILEIGH kimdir?

22 Temmuz’da My Side EP isimli projesini yayınlayacağını duyurmasıyla oldukça underrated bulduğum, rap kariyeri dışında da oldukça aktif, DaBaby ile olan olaylı ilişkisi nedeniyle son dönemde özel hayatı gündemde olan DaniLeigh‘den bahsedeceğim sizlere.

DaniLeigh 20 Aralık 1994 doğumlu, rapçi, söz yazarı, dansçı ve koreograf. Sahne adı da gerçek adı Danielle Leigh Curiel‘in birleşiminden oluşuyor.

DaniLeigh ve bebeği Velour

Dans kariyerine 12 yaşında, şarkı söylemeye 14 yaşında başlayan DaniLeigh, o zamanlar YouTube’da cover yaptığı videoları paylaşıyordu. Los Angeles’a taşındıktan sonra Pharrell Williams gibi isimlerin dansçısı oldu, koreograf kariyerine başladı ve 18 yaşındayken Prince‘in Breakfast Can Wait şarkısının klip yönetmenliğini ve koreograflığını yapmasıyla keşfedildi.

2015 yılında ilk single’ı D.O.S.E‘u yayınladı. Şarkı aslında Bryson Tiller’ın Don’t, Exchange, Overtime; Tory Lanez’in Say It; Drake’in Scholarships şarkılarının cover’ı. Açılımı da zaten DON’T.OVERTIME,SAY IT/SCHOLARSHIPS.EXCHANGE. 2017’de ilk EP’si Summer With Friends; 2018 yılında ilk albümü The Plan‘i yayınladı. Albümde YBN Nahmir, YG, Bill$, Lil Yachty bulunurken, albümünün 13. şarkısı Lil Bebe’ye Lil Baby eşlik etmesiyle, DaniLeigh kendini daha çok gösterdi.

2019 yılında No Limits ile kariyerini devam ettiren DaniLeigh, The Plan albümünün Easy şarkısına Chris Brown’ın eşlik ettiği bir remix yayınladı. Bildiğiniz üzere Chris Brown da aynı zamanda dansçı ve koreograf. Şarkıya bir koreografi ekleyerek daha da viral hale getirdiler. Ayrıca G-Eazy ile Cravin şarkısını yayınlamış, yine bir koreografi ekleyerek şarkıyı viral hale getirmişti. Yılın sonunda ise My Present EP’i yayınladı.

DaBaby ile ilişkisi

2019 yılı yazının sonlarında DaniLeigh ve DaBaby arkadaş olarak görüşmeye başladılar. Bu süreçte DaniLeigh, DaBaby’nin BOP şarkısının koreograflığını üstlendi. Mart 2020’de DaBaby, DaniLeigh’in Levi High şarkısına eşlik etmişti ve ilişkileri olduğuna dair söylentiler çıkmıştı. İlişkileri DaniLeigh’in MOVIE albümünün SUPERSTAR single’ında da kendini belli etmişti. Ardından DaniLeigh hamile olduğunu açıkladı. DaBaby’den bir kızı oldu ve isminin Velour olduğunu söyledi.

Çocukları henüz 3 aylıkken DaBaby, DaniLeigh ile kavga ederken Instagram’da canlı yayın açtı. DaniLeigh kızına biberonla yemek verirken, DaBaby, DaniLeigh’i bebek doğduğundan beri kaldığı evinden gitmesini istiyordu. TMZ haberine göre ertesi sabah eve polisler gelmiş, DaniLeigh’i götürmeye çalışıyordu. Bunların ardından birçok olaylı canlı yayın, açıklama videolarının yanı sıra DaBaby’nin bir bowling salonunda DaniLeigh’in erkek kardeşini dövdüğü bir video çıkmıştı. Şu an sadece anne-baba rollerinden dolayı görüştükleri biliniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MASS APPEAL'dan hip-hop'ın 50. yılına özel 50 şarkı: İlk proje DJ Premier'den

Sonraki İçerik

FREDD'den deneysel boom bap albümü: "bona fide"

İlgili İçerikler