META, The Notorious B.I.G. konseri düzenliyor!

Meta, -eski adıyla Facebook Inc.- VR ortamda bir The Notorious B.I.G. konseri düzenleyeceğini duyurdu. 16 Aralık’ta yapılacak konser, “The Notorious B.I.G. Sky’s The Limit: A VR Concert Experience” adıyla paylaşıldı.

Meta, konseri kendi uygulamaları olan Quest TV ve Horizon Worlds’ten canlı yayınlayacak. Aynı zamanda konserin 2D versiyonu da Biggie’nin resmi Facebook sayfasından yayınlanacak. Konserde VR ortamdaki Biggie’ye Diddy, The LOX, Latto, Lil’ Cease, Nardo Wick, DJ Clark Kent ve Eli Fross eşlik edecek.

Meta’nın The Notorious B.I.G. severler için hazırladığı program, konserle de sınırlı değil. Platformda Touré Neblett‘in yazıp seslendirdiği bir hikaye kısmı da olacak. VR ile programa katılan seyirciler, Biggie’nin bir gününü sanki oradaymış gibi izleme şansı yakalayacak.

Bu konserin yapılmasını planlayan ve projenin uygulanması için uğraşan Willingie kurucusu Elliot Osagie, konuyla alakalı “Biggie’nin müziği sadece Amerika’da 6.5 milyar ve dünya genelinde de 11 milyardan fazla dinlendi. Maalesef onun zamansız ölümü, müziği üzerindeki yoğun talebi karşılayacak materyal sayısında tıkanmaya yol açıyor. Bu yüzden böyle bir fikirle geldim ve onu dijital bir karakter olarak tasarladım.” şeklinde konuştu.

Biggie’nin annesi Voletta Wallace ise “Oğlum Christopher’ın müziğini gelişen teknoloji sayesinde insanlara farklı bir şekilde gösterebiliyor olmak, benim için kavraması biraz zor bir konu. Yine de onun karakterinin yaratılma süreci çok heyecanlıydı. Hayranları için de bu durumun önemini anlayabiliyorum, çünkü şu ana kadar erişemedikleri bir şeye erişecekler. Proje için emek veren herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Vibe

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

65. Grammy Ödül Töreni öncesi adaylar belli oldu!

Sonraki İçerik

Birbirleriyle aşk yaşamış/yaşayan rap sanatçıları

İlgili İçerikler