RAPERTUAR ÖZEL | Epidemik’ten Freshman atılımı: 17 MC ve 3 Cypher!

Amerikan piyasasında XXL‘in düzenlediği Freshman Cypher‘lar oldukça popülerdir.

O yıl öne çıkan ve daha da gelişmesi beklenen genç rap sanatçıları bir araya getirilir, herkesin eline bir mikrofon verilir, DJ alttan beat verir ve bu isimlerin bir basamak daha atlaması sağlanır.

Örnek olması açısından Kodak Black, 21 Savage, Lil Uzi Vert, Lil Yachty ve Denzel Curry’nin yer aldığı 2016 yılından bir Freshmen Cypher. Bu isimlerin şu anda ne konumda oldukları malum.

Türkiye’de de böyle bir şey görmeliydik artık. Bunu yapabilecek oluşumların sayısı maalesef oldukça az. Onlardan biri sonunda bunu yapmaya karar vermiş: Epidemik Yapım!

Epidemik Yapım’dan bugüne kadar şarkıları yayınlanmış göze çarpan genç isimlerin yer aldığı, 17 MC’den oluşan 3 adet cypher çekildi. Çekimler özellikle son dönemde Türkçe rap kliplerinin uğrak yeri Ümraniye Platoları‘nda gerçekleşti.

3 cypher’ın da altyapısında Berkay Duman, mix-mastering’lerinde ise Buğra Kunt yer alıyor. Cypher’lar -henüz kesin olmasa da- 3 ila 4 hafta içinde yayınlanmaya başlanacak ve 1 hafta arayla dinleyiciyle buluşacak.

Cypher’larda gösterilen performanslara göre öne çıkan isimlerle daha dar bir kadroyla yoluna devam edecek Epidemik Yapım. Tahminime göre PMC benzeri bir model benimseyecekler. PMC Legacy benzeri Epidemik albümlerine hazır olalım bence.

Cypher’larda yer alacak isimlere gelecek olursak; İhtiyar, Alba, Crony, Yusuf Altınlar, Fuego88, Neocastro, Rooster, Yiğit Taşçılar, Forsa, Mass, Aristokares, Evre, Mithat Dalgıç, Smoky ve Vasi gibi Epidemik bünyesinde rap müzik icra eden genç isimler bu cypher sayesinde yeteneklerini gösterip piyasada yer edinme amacında. Hali hazırda belirli bir isme sahip isimler ise XXL örneğinde olduğu gibi bu projeyi bir basamak olarak kullanacaktır.

Bu güzel proje için başta Server Uraz ve Epidemik Medya olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım. Ülkemizde genç isimlere değer veren nadir oluşumlardan. Umarım böyle oluşumlar ve projeler artarak devam eder.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SEGAH ile RÖPORTAJ! Kimdir, tag'ini kim seslendiriyor, hedefleri neler?

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (31 Temmuz 2020) | Ati242, Keişan & Redo, Tepki, Ceza ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler